Zasady i regulamin

Podstawowa zasada? Niech wygra najlepszy! 😉

Formuła zawodów

Dla osób regularnie jeżdżących w zawodach gokartowych system zawodów będzie znajomy. Szczegółową rozpiskę startów znajdziecie w regulaminie.

1) Pierwszym etapem są kwalifikacje. Każdy z zawodników przejedzie 10 okrążeń w 8-osobowym wyścigu (pola startowe będą rozlosowane w czasie odprawy przed zawodami). Wynikiem jest czas najlepszego okrążenia (bestlap), na podstawie którego przyznawane są miejsca startowe w kolejnej fazie turnieju.

2) Udział w ćwierćfinałach jest gwarantowany dla wszystkich uczestników imprezy. Na tym etapie wyścigi trwają 12 okrążeń, a do kolejnej rundy przechodzą zdobywcy pierwszych 4 miejsc w każdym biegu. Pola w półfinałach przyznawane są w oparciu o zajęte miejsce i bestlap.

3) Półfinał podzielony będzie na 4 wyścigi, a z każdego z nich do finału zakwalifikuje się 2 najlepszych zawodników. Pola w ostatnim etapie przyznawane są w oparciu o miejsce i bestlap.

4) Runda finałowa kończy zawody, a jej rezultat jest oficjalnym wynikiem imprezy. Wyścig trwa 15 okrążeń.

Klasyfikacja indywidualna

Głównym celem imprezy jest wyłonienie mistrza kartingu. Zawody rozgrywane są systemem pucharowym – do kolejnych etapów przechodzą zawodnicy z pierwszych lokat w danej rundzie. Miejsca startowe w wyścigach przyznawane są w oparciu o bestlap z poprzedniej rundy. Każdy walczy o jak najlepszy wynik dla siebie – pamiętajcie jednak o zasadzie fair play!

W klasyfikacji drużynowej wszyscy zawodnicy pracują na wynik zespołu

Poszczególni zawodnicy za zdobyte w swoich wyścigach lokaty otrzymują małe punkty – od 8 za pierwsze miejsce, do 1 za miejsce ostatnie. W ten sposób zespół buduje swój wynik. Po finale punkty zawodników z wszystkich etapów zawodów są sumowane i przekładają się na ostateczny wynik zespołu. Co oczywiste, najlepszą drużyną zostanie ta z największą ilością punktów 🙂

DOKUMENTY

Regulamin toru

Regulamin zawodów