XIX. Międzynarodowy Festiwal Taneczny „O Laur Rzecha”

Dnia 16 listopada w Filharmonii Podkarpackiej odbył się XIX. Międzynarodowy Festiwal Zespołów Tanecznych „O Laur Rzecha”. W tegorocznej edycji wzięło udział 17 zespołów w 4 kategoriach wiekowych w tym 2 zespoły z grupy tanecznej z Ukrainy.

Grand Prix festiwalu zgarnął zespół MIRAŻ z Łucka, który zdobył również nagrodę Rady Młodzieży Rzeszowa, które przyznało młodzieżowe jury w składzie Kamila Pabianska, Kamila Bigdoń, Julia Bielenda oraz Karol Płoszaj.

Nasi Radni, którzy zgłosili się do wolontariatu na wydarzeniu pilnowali by konkurs odbywał się zgodnie z planem, zespoły zjawiały się na czas oraz by podczas koncertu galowego wszystko grało jak należy i nieskromnie trzeba przyznać, że spisali się wzorowo, choć nie było to łatwe zadanie. Szczególne podziękowania należą się naszej Radnej – Tetiana Klets, która podczas festiwalu była tłumaczką i pomagała zespołowi z Ukrainy. Festiwal był dla nas wspaniałym doświadczeniem i nie możemy doczekać się kolejnych wydarzeń, w które będziemy mogli się zaangażować.

Fot. Paweł Olearka
NAWIGACJA